Categories Wilanów

Budowa tramwaju do Wilanowa – utrudnienia w al. Wilanowskiej

Budowniczowie trasy tramwajowej do Wilanowa kończą prace na kolejnym skrzyżowaniu i przenoszą się na jego drugą stronę. Tak będzie w nocy z czwartku na piątek, z 4 na 5 kwietnia, u zbiegu alei Wilanowskiej, ulicy Jana III Sobieskiego i alei Rzeczypospolitej.

Tym razem z ruchu wyłączona zostanie nitka alei Wilanowskiej w stronę Doliny Służewieckiej, a kierowcy pojadą drugą. Przejazdy na sąsiednią jezdnię będą w tym samym miejscu.

Tak jak dotychczas z alei Rzeczypospolitej kierowcy pojadą jednym pasem w lewo – w stronę Doliny Służewieckiej i Mokotowa; oraz drugim – prosto lub w prawo. W alei Wilanowskiej, od strony Doliny Służewieckiej, na skrzyżowaniu z Jana III Sobieskiego i aleją Rzeczypospolitej dostępne będą dwa pasy: lewoskręt w Jana III Sobieskiego oraz pas do jazdy prosto i w prawo.

Jadący Jana III Sobieskiego od strony centrum na skrzyżowaniu będą mieli dwa pasy: do skrętu w lewo w stronę ulicy Przyczółkowej i do jazdy prosto i w prawo. W alei Wilanowskiej od strony Pałacu w Wilanowie będzie jeden pas – prosto i w prawo.

Przejścia dla pieszych będą dostępne po każdej stronie skrzyżowania. Bez zmian pozostanie przejazd rowerowy po mokotowskiej stronie alei Wilanowskiej. Otwarty zostanie kolejny po wilanowskiej stronie alei Rzeczypospolitej.

Przystanek w alei Wilanowskiej w stronę Doliny Służewieckiej wróci za skrzyżowanie i ponownie będą się na nim zatrzymywała linia 217. Autobusy nie zmienią swoich tras. Więcej Informacji na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Na maj szykowane są kolejne zmiany w organizacji ruchu na Dolnym Mokotowie. W tym miesiącu wykonawca planuje wprowadzenie dwukierunkowego ruchu na ul. Spacerowej. W maju ma także zostać otwarty wlot Chełmskiej przy jednoczesnym przeniesieniu prac na drugą część skrzyżowania.

Kiedy otwarcie trasy tramwajowej do Wilanowa?

Wykonawca tramwaju do Wilanowa – firma Budimex – dokłada wszelkich starań, by w ostatnich dniach kwietnia tramwaj techniczny pojechał po ulicy Gagarina. W pierwszych dniach września, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, pasażerowie dojadą tramwajami do Wilanowa, do przystanku przy Branickiego – tak deklaruje wykonawca.

W TYM DZIALE: