Categories Wawer

Kolejowe utrudnienia

Weekendowe prace na stacji Warszawa Zachodnia i na linii otwockiej – pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia i Warszawa Wawer – spowodują zmiany kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich. Prace rozpoczną się już w piątek, 5 kwietnia, wieczorem.

Od późnych godzin wieczornych 5 kwietnia i przez cały weekend 6-7 kwietnia, będą trwały prace na linii otwockiej. Z tego powodu już wieczorny pociąg linii S10 do Otwocka, odjeżdżający w piątek o godz. 22:41 ze stacji Warszawa Wschodnia, pojedzie z pominięciem przystanków Warszawa Grochów, Olszynka Grochowska i Gocławek.

W sobotę i niedzielę w relacji Otwock – Pruszków pięć pociągów linii S1 oraz dwa pociągi S10 nie pojadą przez przystanki Warszawa Gocławek, Olszynka Grochowska i Grochów. W odwrotnym kierunku, do Otwocka, z pominięciem tych przystanków, będzie kursowało 16 z 20 pociągów linii S10 i jeden pociąg S1.

Dodatkowo, z powodu zamknięcia niektórych torów na stacji Warszawa Zachodnia, w relacji Otwock – Pruszków, 12 pociągów linii S1 pojedzie przez podmiejską linię średnicową i przystanek Warszawa Śródmieście, a sześć pociągów przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna – z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota.

Zmienią się godziny odjazdów poszczególnych pociągów w obu kierunkach, które ulegną kilkuminutowym przesunięciom w porównaniu z rozkładem obowiązującym w pozostałe dni. Pociągi S10 pozostaną na swojej trasie, łączącej Otwock z Warszawą Wschodnią, ale ich rozkład również będzie się różnił.

źródło: wtp.waw.pl

W TYM DZIALE: