Park Kultury w Powsinie

Park Kultury liczy 50 hektarów oraz podzielony jest na dwie części wąwozem biegnącym ze wschodu na zachód. Park Kultury położony jest w południowej części Warszawy na granicy Ursynowa oraz Wilanowa.

fot. agencja Black Star Media

Wschodnia część terenu pełni głownie funkcje rekreacyjno-sportowe i to na niej znajduje się większość atrakcji, takich jak sezonowy basen, domki wypoczynkowe, nowoczesny plac zabaw, plac gier z minigolfem i boiskami do siatkówki i siatkówki plażowej oraz pawilon sportowy z siłownią, sauną, kręgielnią i kortami tenisowymi. Część zachodnia ma charakter głównie leśny.

Wśród drzew rosnących na terenie Parku zachowało się dużo starodrzewu, czyli drzew w wieku ponad 100 lat. Najbardziej znanym z nich jest „Hetman” – dąb szypułkowy – obecnie pomnik przyrody. Jest też grupa topól czarnych rosnących na skarpie,  sosny przy pętli autobusowej, czy też  wiele dębów  w różnych częściach Parku.

Spacerując po południowej części Parku, tuż nad brzegiem Skarpy, warto zwrócić uwagę na zachowane w doskonałym stanie pozostałości okopów i rowów łącznikowych; będących pamiątkami czasów ostatniej wojny.

Dzięki drzewom Park jest ostoją wielu gatunków zwierząt – głównie ptaków. Można tu zobaczyć nie tylko sikory, ale też dzięcioły, sójki czy sowy. Wiele radości odwiedzającym sprawiają również obecne tu wiewiórki.

Park czynny jest w godzinach 8.00 – 22.00 

Park Kultury w Powsinie,
ul. Maślaków 1, 02-973 Warszawa

Link do mapy: https://maps.app.goo.gl/g2LL4s6Z2VcppFmZ7

W TYM DZIALE: